Obroże na kleszcze dla psów.

Urlop letni jest wspaniałą okazją, żeby poświęcić czas waszemu psowi. Wyjazd z ulubionym psem to rewelacyjna możliwość, żeby odpocząć, jednocześnie dając psu czas. W lecietrzeba myśleć o kleszczach, ponieważ wszystkie zwierzęta domowe mogą być na nie narażone. Rasy psów, lubiące dużo ruchu na zewnątrz, takie jak labradory, notorycznie mają kleszcze. W jaki sposób można uchronić nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną metodą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy różnorodne typy obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze charakteryzują się długotrwałą efektywnością oraz niską ceną. Są dostępne dla psów różnorodnych gabarytów, dzięki czemu bez problemu dostaniemy średnicę odpowiednią dla szyi swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne używane w obrożach przeciw kleszczom są ziołowe oraz substancjami syntetycznymi. Leki przeciwpasożytnicze cechują się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Dawka środka na kleszcze musi być dopasowana do masy zwierzaka, trzeba więc sprawdzić przed zakupem, że znaleziona obroża na kleszcze będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym dystrybutorem obróż na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, które są niepachnącymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt mniejszych niż 8kg i dla zwierząt większych niż 8kg. Obroże Foresto są zarówno przeciwkleszczowe i przeciwpchelne, więc umożliwiają ogólną opiekę psiaka. Obroża dla psa działa nawet do 8 miesięcy, ponadto działa od założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych niebezpiecznych schorzeń, jak na przykład borelioza, babeszjoza i erlichioza. Psy chętnie buszujące w trawie, takie jak labradory, potrzebują szczególnej profilaktyki w postaci środków na kleszcze, gdyż zarażenie wywołana ugryzieniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo powikłań naszego zwierzaka. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze chroni zaatakowania zwierzęcia przez pasożyta, dzięki czemu daje zabezpieczenie przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, kochające zabawy w wodzie konieczna jest specjalna profilaktyka, przykładowo w postaci kropli zawierających preparat na kleszcze lub specjalne szampony działające przeciwpasożytniczo. Aby chronić naszego psa w trakcie wakacyjnej wycieczki warto sprawić sobie pewne środki na kleszcze dla zwierzaka.

smycz dla psa https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-na-spacer_Smycze-32925.html